Soğuk Lipoliz

BÖLGESEL İNCELME SOGUK LİPOLİZ
1) Soğuk Lipoliz
Soğuk lipoliz bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Bizler diyet yaparken, diyete rağmen gitmeyen yağların özellikle karındaki, kalçadaki yağların gitmesini sağlar.
İstenmeyen bölgesel yağların -4 ila -10 dereceye kadar soğutularak parçalanmasını ifade eder.Bölgesel yağlanma günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorun daha da artmaktadır. Bununla birlikte çözüme yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.
Bu sistem; yağ hücreleri soğuk lıpoliz cihazı ile cildinize zarar vermeden belirli bi süre dondurulur ve hücre yapıları vücut tarafından kullanılamayacak sekılrde bozulur.böylelikle vucut tarafından doğal yollarla atılması sağlanır.soguk lipoliz bölgesel yağları dondurarak bir şekilde parçalar ve yok eder.Soğuk lipoliz uygulaması vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir uygulamadır. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız ve acısız bir işlemdir.
Soğuk lipoliz, cilt üstüne uygulanan soğuk enerji ile cilt altı yağ tabakasının diğer dokulara zarar vermeden dondurulması ve donan yağ hücrelerinin vücudun kendi biyolojik döngüsü ile vücuttan atılması işlemidir. Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor? Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı -4 dereceye kadar soğutur. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır.Uygulama sırasında, işlemin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, tv izleyebilir, gazete-dergi okuyabilir, ya da müzik dinleyebilir.
Soğuk lipoliz Kimler için uygundur?
Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi)
Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
İlaç yada kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahale düşünmüyorsanız,
Böyle bir işlem için bir kaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız sizin için uygun bir yöntemdir.
Ayrıca doğum yaptıktan yaklaşık 8 ay sonra rahatlıkla kullanılabilir. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, ideal sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır.
Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?
İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. İşlem tamamen ağrısız bir yöntemdir. Zaman içerisinde 1 ile 2 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %50 oranında bir incelme meydana gelecektir.
Kaç Seans Uygulanır?
Soğuk lipoliz genellikle 1 seans uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda aynı bölgeye 2.ve 3seans (3 hafta sonrasında) uygulanabilir. Tek seans yağların %20 ila %50 oranında azalmasını sağlamaktadır.
60 ila 90 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin küçülme sürecine girmelerine neden olur. Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir. Soğuk lipoliz sadece yağ hücrelerini hedef alır. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. Sadece yağ fazlası olanlar için değil, aynı zamanda selülit problemi olan kişiler için de uygundur.Soğuk Lipolizde bulunan ek bir terapi yöntemi ile kan dolaşımı hızlandırılır, vücuttan su ve ödem atımı sağlanır. Uzun iyileşme süreçleri içermeden, ağrısız, doğal görünümlü bir incelme ve aynı anda sıkılaşma sağlar. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülerek geri dönüşümsüz kaybını sağlar. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. İşlem yapılan bölgedeki yağ hücreleri metabolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır..Sistemin en büyük özelli ise yağ hücreleri donarak azalmakta kaslarda kuvetlenmektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?
Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt-üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir.
3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.
Soğuk lipoliz kimlere uygulanmaz
Hamile ve Sezaryen ile yeni doğum yapmış kişilere,
Kalp ve yüksek tansyon hastalarına,
Uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişilere,
Kanser hastalarına,
Uygulama bölgesinde protez ve platin bulunan kişilere soğuk lipoliz uygulanmaz.
Soğuk lipoliz uygulamasından sonra nelere dikkat etmek gerekir
Soğuk lipoliz uygulaması sonrasında yağlar lenf ve idrar kanalları ile yoğun bir şekilde vücuttan atılır. Yağların atılmasına yardımcı olmak ve vücudun kaybettiği sıvı dengesini korumak için uygulama sonrasında bol su tüketilmelidir.
Soğuk lipoliz uygulaması kaç seans sürer?
Soğuk lipoliz uygulaması tek seanslık bir uygulama olup, bölgesel zayıflama uygulanacak bölgenin alanına bağlı olarak tek seansta 1 veya 2 başlık uygulanır. İhtiyaç duyulması halinde 30. günden sonra 2. seans alınabilir. Bir yıl içerisinde aynı bölgeye maksimum 3 seans uygulanır.
Soguk Lipoliz Uygulamasının Avantajları
Yağ yakımı sağlar.
Kilo verildiğinde incelme gözlemlenmeyen, ancak kilo alındığında vücut yağlarının depolandığı sorunlu bölgelerde incelmeyi mümkün kılar.
Vücut biçimlendirir.
Selülitli görüntüyü iyileştirir.
Genel itibariyle ciltte toparlanma oluşturur.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.