Radyo Frekans

RADYO FREKANS İLE BÖLGESEL İNCELME
Radyofrekans nedir?
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyofrekans bölgesel zayıflama tekniğinde radyo dalgaları yoğun bir biçimde kullanıldığında bölgesel incelme sağlamaktadır. Radyo frekans vücudun belirli bir bölgesine yoğunlaştırılması ve bu sayede o bölgedeki sıcaklığın artırılması esasına dayanan radyofrekans zayıflama yöntemi, oldukça güvenilir bir yöntemdir. Radyo dalgalarının  onarıcı etkisi sadece bölgesel zayıflama amacıyla değil, aynı zamanda cilt gençleştirme, vücut  şekillendirme ve cildin yaşlanmasını önleme, selülitli dokuyu onarma  gibi etkiler sahiptir.
Radyofrekans dalgaları, yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi görünüm kazandırırken, aynı anda selülitin oluştuğu bölgeye nüfus ederek, termik etkiyi güçlendirmek suretiyle yağların yakılmasını ve drenajını sağlar.
Radyofrekans dalgaları ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanarak cilt gergin sıkı bir hal alır.
Uygulama yapılan kişilerde; bacak içleri ve kol içindeki sarkmalarda  ,basen ve göbekdeki selülitli dokuda cok cıddı düzelmeler gözlemlenmiştir.
Radyo FrekRadyofrekans dalgaları, yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi görünüm kazandırırken, aynı anda selülitin oluştuğu bölgeye nüfus ederek, termik etkiyi güçlendirmek suretiyle yağların yakılmasını ve drenajını sağlar.
Radyofrekans dalgaları ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanarak vucut gergin sıkı bir hal alır.
Radyo Frekans yöntemi nasıl çalışır ?
Radyofrekansı yönteminin temelinde, deri altındaki dokularına radyo dalgalarının nüfuz etmesi ve işlemesi yatmaktadır. Radyo dalgalarının taşıdıkları yüksek oranda enerji, nufüz ettiği dokuların bir kaç santigrat dereceye kadar ısınmasına yol açmaktadır. Bu ısınma neticesinde fizyolojik olarak dokular tepki vermektedir. Bu tepkiler, metabolizmanın hızlanması, vazodilatasyon, dokuların oksijen doygunluğuna ulaşması, kan dolaşımının hızlanması ve dokularda biriken toksinler ile atık ürünlerin daha çabuk atılımı gibi olumlu bir takım etkilerdir.  radyo frekans salınımlarının birbiri ardına dokuya gönderilmesi neticesinde deri bir an da olsa bir gerginlik ve kasılma tepkisi vermektedir. gevşek deri bir anlık gerginliğe yol açar. Radyo dalgalarının ısıttığı ve kontrollü hasar oluşturulan bağ dokuda kolajen madde üretimi teşvik edilerek cildin gençleşmesi teşvik edilmektedir. Özellikle selülitin neden olduğu ciltte tahriş ve harabiyetler, radyo dalgaları onarılmakdadır.
Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç yüzeydeki ısıtılan bölgenin ısısının 39-40 dereceye çıkartılmasıdır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Isınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.
Radyofrekans yöntemi aslında sadece bir bölgesel zayıflama yönteminden ziyade, cilt germe, selülitleri giderme ve bölgesel yağları parçalama gibi birden fazla işlevi bünyesinde barındıran bir tekniktir.
Radyofrekans dalgalarının yoğunluğu azaltıdığında bu kez de cildin kolajen dokusundaki su moleküllerini harekete geçirmekte ve bu yolla cildin  gençleşmesi sağlanmaktadır.  Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
Liposuction gibi cerrahi işlemler sonrası  Salonda Radyo Frekans uygulaması
Estetik ve plastik cerrahların çoğu liposuction ameliyatı  sonrasında radyofrekans uygulanmasını önermektedirler.  Cerrahi işlemler sonrası  alınan yağ hücrelerinden boş kalan gevşemiş deri dokusunun sıkılaştırılması için önerilmektedir. Liposuction ameliyatı sırasında ne kadar dikkatli olunursa olunsun her bölgeden eşit miktarda yağ çıkarılması mümkün değildir. En başarılı ameliyat sonrasında bilelLiposuction yapılan bölgede ondülasyon denilen dalgalanmalar görülebilir. Liposuction ile incelmeyi elde eden hasta bu görünümü ile tekrar çare aramaya başlar. Eskiden fizyoterapistler tarafından çözülmeye çalışılan bu sorun günümüzde radyofrekans uygulaması ile sona ermiştir.
RADYOFREKANS KİMLERE UYGULANMAZ
Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastalarında,
Hamilelerde,
Kalp pili kullanan kişilerde,
Kemoterapi hastalarında,
Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması yapılamıyor.
RADYOFREKANS SEANS SAYISI
Radyo frekans uygulaması kişiden kişiye ve kişinin sorunlu bölgesine  göre değişmekle birlikte ortalama 6  ila 12 seans arasında başarı sağlanır.
RADYOFREKANS SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIĞI
Radyofrekans seans süresi ortalama , göbek , basenler ,  bacak ve kalça için ise 20 ila 40 dk. Arasında sürmektedir. Seanslar arasında kişiye göre 1 ila 3 haftalık bir ara verilmektedir.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.