Radyo Frekans

Radyo frekans (CİLT ÜTÜSÜ)
Radyo frekans işlemi halk arasındada cilt ütüsü olarak bilinir.adında anlaşılacağı gıbı bı nevi ciltdeki kırışıklıklara ütü etkısı sağlar.
Radyofrekans işlemi cildi sıkılaştıran ve geren bir yöntemdir. Yerçekimi ve yıpranma sonucu oluşan sarkma ve gevşemeyi azaltarak, daha genç ve sağlıklı bir görüntü sağlamaktadır. Genç yaşlarda anlaşılamayan güneşin zararları, 40′lı yaşlardan sonra kuruluk, matlık (cansızlık) ve incelme olarak karşımıza çıkıyor. Radyo frekans dalgaları bu durumlarda, cildin kan dolaşımını artırıyor. Zarar vermeden cildin ısısını yükselterek, cildin tamir mekanizmalarını harekete geçiriyor. Böylece kolajen üretimi yeniden başlıyor ve hücre yenilenmesi sağlanıyor. Cildinde gevşeme ve sarkma görülenlerde elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların açılmasında, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresinde, özellikle sigaradan kaynaklanan, dudak üzerindeki kırışıklıkların açılmasında, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında uygulanır.
Yaşımız ilerledikçe ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Oysa hep daha genç ve daha diri görünmek isteriz. Bu nedenle cildimize belli bir takım cerrahi işlemler veya farklı bakımlar yaptırırız.Radyo frekans cilt ütüsüde bu yöntemlerden bırıdır ve oldukça etkılı acısız bır yontemdır. Radyo frekans Cilt ütüleme yöntemi ile cildinizin daha genç görünümü mümkün!
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkması ve bölge ısınmasını sağlar.Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılır. Ayrıca Radyofrekans uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar.
Kullanım Alanları
Tüm yüz, Boyun, Dekolte

İşlem ne kadar sürüyor?
Süre, işlem alanına göre 20 dakika ile 40 dakika arasında değişiyor. Hedef; cilde sağlamlık ve gerginlik veren kolajenlerin artırılması olduğu için 6-12 seanslık kür düzenleniyor. Sonuçlar 1-2 ay sonra gözlemleniyor. Tek bir uygulamanın sonuçları kısa oluyor. Kalıcılığı sağlamak için bir program şeklinde uygulanıyor. Radyo frekans dalgaları ile cilt gençleştirme uygulamalarında, uzmanlar tarafından önerilen minimum seans sayısı 6. Yüz ütüleme sadece kırışıklık için degil sarkma ve gevşeme gibi problemlerdede toparlamak amacıyla da kullanılır.yüz dışında , bölgesel yağları eritmek ve göbek, kalça, basen gibi bölgelerdeki yağları radyo dalgaları ile eritmek amacıyla da kullanılmaktadır. Yüzde kırışıklık, yaşlanma, sünme veya sarkma olan bölgelere odaklanan radyo frekans dalgalarının açığa çıkardığı ısı dalgalarının cildin kolajen madde salgılamasını teşvik ettiği bilimsel olarak gözlemlenmişdir.

Bu yöntem için hiçbir cinsiyet sınırı bulunmamakta. Cilt ütüleme, hem kadınlara ve erkeklere de rahatlıkla uyguladığımız ve oldukça etkili sonuçlar aldığımız bir gençleşme yöntemi. Yüz ütüleme – Radyo Frekans dalgalarının cilt gençleştirme ve ciltteki kırışıklıkları açma amacıyla kullanılmasına yüz ütüsü deniyor. Bu teknik, radyo frekansla cilt estetiğini sağlayan zararsız bır uygulamadır.
Parkinson,ms,epilepsi,kanser-cilt kanseri vb. hastalığı olanlarda, hamilelerde, kalp pili ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulama yapılmaz.
Seanslarımız ortalama olarak 20-40 dakika kadar sürmektedir. Elbet bu süre yaşa göre farklılık gösterebilir. Örneğin, 50 ve üzeri yaşlarda 6-10 seansta sonuç alınırken, 30-35 yaşlarında ise 4-6 seansta etkili sonuçlar elde edebiliriz.
Cilt ütüleme yöntemi cilde ısı verilerek yapılır. Uzman estetiyen ciltte gezdirdiği bir cihazla cilde ısı verir. Verilen yüksek ısı hisse ciltteki kolejenlerin sıkılaşmasını sağlar. Cilt ütüleme yönteminden öncede sonrada cilde soğutucu yapılır. Ütüleme yönteminde kişi seanstan çıktığı anda sonucu alır ve günlük hayatına hemen geri dönebilir. Rahat, konforlu ve son derece güvenli bir uygulamadır.
Alt tabakadaki kolajen maddesi sıkıştırırken deri altının kolajen yapısını arttırmada da etkilidir. Ütüleme yönteminde tam cildinizin kırışıklıklardan arındığını görmeniz 6 ay gibi bir süreye eş değerdir. Bu tabiî ki yaşla ilgili bir durumdur. Genç yaş grubunda ilk seferde bile etki görülür.
Yüz ütüleme tekniğinde cildin yarım cm kadar altında olan kolajen madde üreten mezoderm hücreleri uyarılmaktadır. Bağ doku da adı verilen bu hücreler, radyofrekans dalgalarının oluşturduğu ısı nedeniyle yok olan kolajen madde yerine yeni kolajen üretimine başlamakta ve kısa sürede cildimiz daha genç ve gergin bir hal almaktadır.
Cildinde gevşeme ve sarkma görülenlerde elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların açılmasında, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresinde, özellikle sigaradan kaynaklanan, dudak üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında Bu yöntem istenilirse diğer estetik uygulamalarla kombine edilebilir.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.