Profesyonel Makyaj

PROFESYONEL MAKYAJ
-GECE MAKYAJI
-GELİN MAKYAJI
-TV MAKYAJI
-SHOW MAKYAJI
-NİŞAN MAKYAJI
-MEZUNİYET MAKYAJI
-ÇEKİM MAKYAJI
Profesyonel makyaj, özel günler ve zamanlar için, dalında uzman kişiler tarafından yapılan bir makyaj türüdür. Nişan, düğün, mezuniyet, çekim,Tv,defile,dizi,gece makyajı,Show makyajı, özel davet gibi durumlarda tercih edilen profesyonel makyaj yapımında, işçilik haricinde, kullanılan malzemenin de kaliteli olması, makyajı kusursuz kılar. Profesyonel makyajda yaptığımız işlemlerde kişinin cilt rengi,saç rengi ve göz rengi önemli olduğu gibi kişinin yüz hatlarınıda iyi anlar ve dilkkatin nereye cekılıp ,uzaklaştırılcagını tespit ederek,hatta bazı durumlarda giyilecek elbisenin rengine ve bulunacağı ortama gore degerlendırmeye alınır.
Profesyonel makyaj yapımında kullanılan fondötenler, pudralar ve baz oluşturacak malzemelerin kaliteli olması da makyajı gösteren ve öne çıkaran unsurlardır. Profesyonel makyaj yapımında cildin pürüzsüz ve kusursuz görünmesi gerekir. Üzerine yapılacak işlemlerin iyi sonuç vermesi için cildin makyaj öncesi çok iyi temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekir.
Sonrasında makyaj bazı kullanmalı ve bazı eşit olarak yayılmalıdır. Bu baz ürünler gözeneklerin kapanmasını sağlar ve ciltte homojen bir yüzey oluşturur. Bu işlemden sonra fondöten kullanımı ile makyaja ilk adım atılır. Ünlü ve kaliteli markaların fondötenlerinden herhangi biri kullanılmalıdır. Fondöteni fırça ile sürmek daha da iyi bir sonuç sağlayacaktır. Kryolan marka fondötenler son derece profesyonel bir görünüm sağlarlar. Hem cilt üzerinde iyi bir kapatıcılık sağlar hem de yumuşak kıvamıyla ciltle adeta bütünleşir. Bunun üzerine uygulanacak Kryolan marka pudra da kapatıcılığın mükemmel olmasını sağlar.
Profesyonel Makyaj yapmak demek ünlülerin yapmış olduğu makyajları veya gazete ve dergi gipürlerinden bulmuş olduğunuz makyajlar değildir. Önemli olan sizin yüz yapınıza uygun makyajı tercih etmenizdir. Burada devreye Makyaj Teknikleri girmektedir ki sizin bunları bilmiyor olmanız da çok normaldir. Yalnız Profesyonel bir makyaj istiyorsanız karşınızdaki Makyöz ün tüm bu detayları bilmesi gerekir.
Profesyonel makyaj yapımında kullanılan farların doğal maddelerden üretilenlerden seçilmesi, verecekleri görüntüyü de etkileyecektir. Duruma göre ister buğulu bir smokey eyes, ister daha naturel ve hafif bir göz makyajı tercih edilebilir. Bu uygulamada göz biçimi kriter olarak alınır. Fardan önce uygulanacak far bazı hem farın dayanıklı olmasını, hem de renklerin daha canlı durmasını sağlayacaktır.
Rimel uygulamasından önce takma kirpik uygulanabilir.
Makyaj bazı ve ten rengiyle uyumlu bir allık uygulaması da, doğru allık sürme teknikleriyle uygulandığında, yüze ekstra bir derinlik ve anlam verecektir.
Dudaklar özel ruj fırçaları yardımıyla renklendirilebilir. Bundan önce dudak çevresi bir ton daha koyu bir kalemle çerçevelenebilir. Bu işlem dudakları da daha dolgun gösterecektir. Dudakların ön plana çıkması isteniyorsa, parlatıcı uygulamasıyla dudaklar daha da vurgulanabilir.
Profesyonel makyaj teknikleri sayesinde yüz neredeyse kusursuz gösterilebilir ve harika sonuçlar alınabilir.
Profesyonel makyaj yapımı için elbette profesyonel makyaj tekniklerini bilmek gerekmektedir; ancak bu iş için gerekli olan malzemelerin de profesyonel makyaj malzemeleri olması elzemdir. Profesyonel makyaj malzemeleri kapatıcı özellikteki fondötenlerdir. En iyi markaların başında Kryolan gelmektedir. Bunun dışında Mac, Dior, Bobbi Brown, Make Up For Ever gibi markaların ürünleri de profesyonel makyaj için son derece uyumlu ürünlerdir.Salonumuzda Kroyolan,Mac ,Dior urunlari kullanılmaktadır.

Profesyonel Makyaj Teknikleri
Makyaja başlamadan önce kaşların düzenlenmesi, fazlalıkların alınması mükemmel bir makyaj için ilk adımdır.
İkinci adım olarak temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde ıslak bir süngere alınmış ciltle uyumlu bir fondöteni yüze homojen bir şekilde dağıtmak olmalı.
Şeffaf bir pudrayı geniş bir fırça yardımıyla fondötenin üzerine uygulayın. Bu hem mat bir görünüm sağlayacak, hem de makyajı kalıcı kılacaktır.
Göz çevresi aydınlatıcısı, far, göz kalemi ve eyeliner uygulamalarından sonra rimel uygulamasına geçilebilir.
Kaşların doldurulması gerekiyorsa, kahve tonlarında kaş kalemi kullanmak doğal bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur.

Allık, bir makyajın son dokunuşu, son rötuşudur. Beyaz tenlilerde pembe, kiremit gibi tonlar; buğday tenli ve esmerlerde ise şeftali tonları gayet iyi durmaktadır. Önce dudak kalemiyle dudak çerçevesini yapıp, ardından fırça yardımıyla ruj uygulaması yapıp makyajı tamamlayabilirsiniz.
PROFESYONEL MAKYAJDA KULLANILAN MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ

Yüz Bazı : Yüzü makyaja hazırlar ve makyajın kalıcılığını arttırır.
Fondöten: Makyajın başlangıcıdır. Yüzde temiz ve kusursuz bir görünüm vermek için Yüzün tüm çevresine uygulanır. Dar olan bölgelerimize örneğin alnımız dar ise aydınlatmak için daha açık bir ton fondöten kullanmak gerekir. Daraltmak istiyorsak da koyu renk fondötenle gölgelendirme yapmamız gerekir.
Pudra: Fotoğraf çekimlerinde özellikle yüzün parlamaması ve yüzün mat durması için kullanılır.
Göz Farları: Kişinin göz rengine göz yapısına göre kullanmanız gerekir.
Örneğin;
Sarışın Bayanlar: Kahve tonları, Gri ,Mavi ve Pembeler
Kızıl Bayanlar: Kahverengi, Turuncu ,Kiremit Ve Zeytin Yeşiller
Esmer Bayanlar: Canlı yeşiller, Su mavisi ,kızıl kahveler , Mürdüm
Kumral Bayanlar: Toprak ve yeşil tonları uyumlu olur.
Rimel : Göz makyajı yapıldıktan sonra göze derinlik ve anlam vermek için kullanılır. Doğru Rimel kullanımı için Rimel sürmeye başlarken önce sağa doğru yatık bir şekilde sonra uzun görünmesi için ise yukarı doğru kalkık bir şekilde sürülmesi gerekir.
Eyeliner- Göz Kalemi: Göz üzerine tek seferde çekilen eyeliner yüze sert bir ifade verir. Bu ifadeyi istemiyorsa düz bir fırça yardımıyla üzerinden geçmeniz gerekir. Göz Kalemini kullanırken ise eğer küçük gözlere sahipseniz göz içine açık beyaz renkte bir kalem dış kısmına siyah kalem kullanabilirsiniz.
Allık : Allıklar yanakları ve elmacık kemiklerini daha çok belirginleştirmek için kullanılır. Yalnız yanlış ton seçimleri komik görünmenize sebep olur. Yaptığınız göz makyajı kahve yani toprak tonlarını içeriyorsa kullandığınız allık da bu tonlarda olmalıdır. Ya da esmer bir bayansanız eğer kiremit tonda allık tercih etmelisiniz.
Ruj : Yine yapmış olduğunuz göz makyajına bağlı Ruj kullanmanız gerekecek. Çok koyu bir göz makyajı yapılmışsa eğer rujunuz bir o kadar hafif olmalıdır. Eğer göz makyajınız hafif ise o denli koyu bir Ruj kullanabilirsiniz. Bu göz makyajınızla ters orantı demektir.
Makyajda göz rengini baz alacaksak ;
MAVİ VE GRİ GÖZLÜ İSE; Mavi, pembe, leylak, gri, bordo ve benzeri tonlar.
KAHVERENGİ VE ELA GÖZLÜ İSE : Sarı, bej, kahve tonları, şeftali, kayısı, gri, bordo vb. renkler
YEŞİL GÖZLÜ İSE:; Sarı – yeşil tonları, mercan, şeftali, kahverengi, lacivert, mor…
Makyajda amacımız; ışık ve gölge oyunlarından istifade ederek yüz şekillerini mümkün olduğunca oval yüze yaklaştırmak olmalıdır.
Açık renkler yüze hacim kazandırır, dar alanları genişletir.
Koyu renkler ise alanları darlaştırır , geri plana çeker.
Yüz Şekillerinde gerekli düzeltmeler, oval yüz baz alınarak yapılır. Oval yüz ideal yüz şekli olmakla birlikte diğer yüz şekillerinin güzel olmadığı anlamına gelmez.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.