Pasif Jimnastik

PASİF CİMLASTİK
Pasif jimnastik bir zayıflama aletinin ismidir.  Elektroterapi olarak da bilinen Pasif jimnastik elektriksel kas uyarımı mantığı ile çalışmaktadır.  Bu cihaz düşük voltajlar ile   kas liflerinizi ritmik olarak hareket ettirerek pasif durumda iken kaslara aktif egzersiz yaptırır. Problemli bölgeye pedler bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır. Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan bu kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.
Kas uyarımı olarak da bilinen  bölgesel incelme dışında  spor terapistleri ve fizyoterapistler tarafından kullanılmaktadır. Uyarıcı akım kaslar üzerinde tıpkı sinirin kası uyarması gibi hareket ederek  değişik aralıklarla kaslarınızı kasıp gevşetir, yattığınız yerde egzersiz yapmanızı sağlar. Kasların hareketinin iki yararı olur, öncelikle kaslara aktif spor etkisi yaptırarak depolanmış yağların enerjiye dönüştürülüp harcanmasının yanı sıra elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Selülitli doku çözülür ve özellikle karın, kalça ve iç bacak gibi yerler sıkılaşır toparlanır.  Uyarıcı akım seçilen kas gruplarının üzerine bağlanan ped şeklinde elektrotlarla uygulanır. Hareket ve kasların kasılma hızı makine ile kişinin ihtiyacına göre ayarlanır. Uygulama sırasında kasların hareketini pedlerin altında görebilirsiniz.  45 dakikada 250 mekik çekilecek şekilde sinyaller gönderir, yağın enerjiye dönüşmesi, zayıf kasın sıkılaşması, terleyerek toksin maddenin atılımı normal kas hareketinin 70 misli hızla gerçekleşir. Pasif egzersiz ile lenf drenajın birlikte uygulanması bölgede ki etkinin artmasını sağlar. Birçok zayıflama cihazında olduğu gibi pasif jimnastikte de kişinin vücut yapısı, kilosu ve yaşı göz önünde bulundurularak haftada 3 veya 5 seans arası uygulama yapılabilir.Bol su tüketimi de etkiyi arttırmak için şarttır.
Uygulama sonrası gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir. Yapılan işlemde radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay ile uygulatabilir.
Seanslar bittikten sonra periyodik olarak koruma amaçlı seanslara gelinmesi veya aktif spor yapılması tavsiye edilir.
Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?
Pasif jimnastik uygulaması 15 seans paket halinde uygulama yapılmaktadır. Seans sıklığı haftada 3-5 kezdir. Uygulamanın tek seansı ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikle 10 seanstan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu etki süresi kişinin metabolik hastalık durumuna, fiziksel aktivite durumuna ve beslenme düzenine bağlı olarak değişim göstermektedir.
Pasif Jimnastik ile Zayıflama
Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyor gibi etki verirken enerji harcattığı için dolayısıyla metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağların vücuttan atımına yardımcı olur.
Bu uygulama vücutta toplam kilonun düşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Diyet planlamasının yanı sıra diyete destek olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastik beraberinde diğer zayıflama cihazları ile kombin kullanılıp bir paket program halinde uygulama yapılırsa bölgesel incelme ve pasif jimnastik  programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecinde olan kişilerin zayıflama süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için güzel bir alternatiftir.
Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?
Kalp pili olanlar,
Hamileler,
Regl döneminde olan bayanlar dışında herkese bu uygulama yapılabilir.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.