Oksijen Terapi

OKSİJEN TERAPİ (OKSİJEN İLE CİLT BAKILIMI)
Cildimiz zaman geçtikçe yıpranmakta, hasar görmekte ve kırışmaktadır. Cildimize düzenli bakım yapmak cildimizin güzelleşmesi için oldukça gereklidir. Cilt bakımı uygun ürünlerle ciltteki ölü derilerden, biriken kirlerden, siyah noktalardan ve sivilcelerden temizlenmesi işlemidir. Bu işlemler sonucu cildimiz rahat nefes alır, nemlenir, lenfler kolay çalışır ve cilt oksijenlenmesi gerçekleşir.
Oksijen terapi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.Cildin tazelenmesi, sıkılaşması ve daha pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olan oksijen terapi, atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijenle uygulanır.
Göz ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bu uygulama , kürler halinde uygulanmaktadır. Terapi ilk olarak cildin temizlenmesi ve arındırılması işlemiyle başlar. Cilt bakımı tamamlandıktan sonra, regülatör yardımıyla cilde saf oksijen verilir. Belirli bir basınçla cilde nüfus ettirilen oksijen masaj etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırır. İşlem sonrası, cilt uygun kremlerle nemlendirilerek ilk seans tamamlanmış olur.
Oksijenli Cilt Bakımı yıllardır yurt dışında uygulanmaktadır. Oksijenli cilt bakımı yapılırken işlem sırasında uygulanan ürün deriye yaklaşık 1 barlık basınç uygulamaktadır. Bunun sonucunda uygulanan ürün derinin iç katmanlarına ulaşırlar. Bu sayede kan dolaşımı hızlanır. Ayrıca deri altında çeşitli enzimlerin salgılanması sağlanır Oksijen kullanarak yapılan bu işlem cilt ve deri sağlığınız için oldukça önem arz etmektedir.
Oksijen terapi işlemi sonucunda cilt oldukça rahatlar. Özellikler akneler, sivilceler, siyah noktalar gibi sıkıntılarda etkılı bır uygulamadır.. Bu uygulama sonucunda cildinizde oldukça rahatlama olacaktır. Bu uygulama yöntemiyle ayrıca 5- 6 seanstan sonra istenmeyen kırışıklarda yavaş yavaş etkisini yitirmektedir.
Günümüzde yaşlısıyla genciyle pek çok kişi cildinde oluşan hasarlardan şikayetçi durumda. Yazın güneşin etkisi ile kışın da rüzgarlı ve soğuk havanın etkisi ile cildimiz oldukça zarar görüyor. Cildimizde illa bir sorun oluşmasını beklemeden, cildimize gereken özeni göstermeliyiz. Ne yazık ki pek çok kişi cildinde bir sorun oluşmadan en değerli varlığına iyi davranması gerektiğini fark edemiyor. Özellikle bilinçsiz bir şekilde kullanılan cilt bakım ürünleri cilt sağlığını önemli derecede tehdit ediyor. Bu nedenle ciltte çeşitli sorunlar oluştuktan sonra cilt bakım işlemlerine başvuruluyor.
Cilt bakımı için en doğru hamle sağlıklı beslenme ve bilinçli ürünlerin kullanımı ile olur. Bunun dışında genetik faktörler gibi elimizde olmayan durumlarda da bazı cilt bakım yöntemlerine ihtiyaç duyarız. İşte oksijen ile cilt bakımı da bu yöntemlerden bir tanesidir. Oksijen ile cilt bakımı sadece estetik açıdan değil cilt sağlığı için de yapılması gereken bir uygulamadır.
Cilde doğal oksijen verilerek yapılan bu cilt bakımında özel dermokozmetik ürünleri kullanılır. Bu ürünlerin içinde B5, aleo vera bitki özü, hyloronic asit, A,C ve E vitaminleri, oksijen aktivitörlü sıvı bulunur.
Oksijen terapi işleminde oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda 1 bar basıncında bir etki uygular. Bu da cildin alt katmanlarına ulaştığını gösteriyor. Yani ekstra bir baskıya gerek kalmıyor.
Oksijen terapisi uygulandığı andan itibaren oksijen ve aktivitörü cildin alt katmanlarına kadar ulaşır, kan dolaşımını hızlandırır ve toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca hücre yaşlanmasını da geciktirir. Oksijen ile cilt bakımında herhangi bir acı hissetmezsiniz. oksijenli cilt bakımından sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Cilt hücrelerinin görevlerini tam anlamıyla yerine getirebilmesi için enerjiye ihtiyacı var. Genç ciltlerde bu tarz problemlere rastlanmaz. Belirli bir yaşa kadar serbest radikaller, düzensiz beslenme, bilinçsiz cilt ürünleri, olumsuz hava koşulları ve sigara gibi etmenler cildimize zarar verir. Bu şekilde cilt yapısı lekelenmeye ve kırışmaya başlar. Yani oksijensiz hayat mümkün değil.
uygulama sonucu: Cilt hücreleri yenilenerek, sağlıklı ve bir görünüm elde edilir
Cilde ihtiyacı olan nemi sağlar. Bu nedenle cilde canlılık ve yumuşaklık sağlar.
Dokuların canlanmasıyla, ciltteki lekelenmeler azalır
Ciltteki güneş lekelerinin ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar.
Cildin nem oranı dengelenir
Sarkmış dokuların sıkılaştırılması sağlanır
Gözaltı torbalarının rahatsız edici görünümü ortadan kaldırılır
Vücut toksinlerden arındırılır
İçinde barındırdığı A, C ve E vitamini sayesinde antioksidan etkisi bulunur.
Ciltteki destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırır, dolayısıyla ince çizgilerin görünümü gözle görülür bir şekilde azalır.
Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
Ciltteki deformasyonları azaltır, gergin bir görünüm sağlar.
Cildin alt tabakalarına ulaşılarak metabolizma hızlandırılır. Vücutta biriken toksinler atılır. Bunun sonucunda sivilce lekelerinin de önüne geçilmiş olunur. Cildin yağ oluşumunu kontrol altına alır.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.