Lenf Drenaj

Lenf Drenaj Nedir? Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik sistemin hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntem ile çeşitli sebeplerden dolayı vücutta oluşan ödemin atılması, selülitin giderilmesi, bölgesel zayıflama ve vücudun sıkılaşması sağlanır. Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, Pressoterapi; vucutdaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ,göğüs altına ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalı basınç terapisidir.
Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapan kişilerde, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Selülit, günümüz kadınının en önemli estetik problemlerinden birini oluşturmaktadır. Sahip olunan teknolojilerle selülit oluşumunun önüne geçmek mümkündür. Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için bir çok sistemin koordine olarak çalışması gerekmektedir. Dolaşım sistemi de bunlardan biridir. Kan ve lenf dolaşımının cilt içinde meydana gelen aksaklıklar neticesinde engellenmesi, diğer nedenlerin de eklenmesi ile kadınların en büyük düşmanlarından biri olan selülite neden olmaktadır.
Lenf Dranaj Cihazı; vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bu basınç  terapisi Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle oluşan ödemin vucutdan atılmasındada kullanılır.
Lenf Dranaj Cihazı  basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir . Özellikle liposuction gibi cerrahi işlemler sonrası, oluşan hematom ve ödemlerin vucutdan atılmasınd ada  uygulanmaktadır. Bu yöntem, vücut atıkları dışarı atamadığında, lenf dranaj bunların mekanik olarak vücuttan atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Böylelikle, vücutta suyun tutulması (ödem) ve selülit gibi problemler sağlıklı bir şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. Lenfatik drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenajı sağlanır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur. Bu da güzel ve pürüzsüz bir cilt yaratır. Bir seans 20 dakikadır ve bir kür 1- ila 20 seanstan oluşur. diger zayıflama cihazlarından sonra  arkasından uygulanması etkinliği arttırır.
Pressoterapi uygulaması zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasını ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesini sağlar.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.