Klasik Cilt Bakımı

KLASİK CİLT BAKIMI (GENEL CİLT BAKIMI)
Genel bakım (Klasik cilt bakımı) herkesin ayda en az bir kere yaptırması gereken detaylı cilt temizleme işlemidir.cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlar. Böylelikle temiz ve parlak bir cilt elde edilirken yaşlanma da geciktirilmiş olur. Cildimiz özene ve bakıma muhtaçtır. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır. Yüz ve cilt bu duruma geldiğinde hala gereken özen gösterilmiyorsa o zaman tende çabuk yaşlanma, kararma, tabakalaşma ve gerçekten diğer kişileri de rahatsız edebilecek kötü görünüm oluşmuş olur.
Genel bakım Kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1.5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.
Cilt bakımı yaptırmak isteyen Üyelerimize öncelikle uzman estetiyenimiz tarafından ücretsiz bir ön görüşme yapmaktadırlar. Uzman estetiyenimiz ön görüşme sonrası kişiye cilt analizi yapıp sonrası uygulama için gerekli ve uygun olan ürünler ile seans aralıklarını,seans aşamalarını işlemin ne kadar süreceği hakkında bilgi vermektedir.
Cilt bakımına kişinin cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle yüzünün temizlenmesiyle başlanır. Temizleme işleminden sonra cilde peeling uygulanır. Cildin hassasiyetine göre ayarlanan süre boyunca yüze buhar uygulanır. Gözenekler tamamen açıldıktan sonra ciltteki komedon ve akneler temizlenir. Cilde uygun tonik ile gözenekler tamamen temizlendikten sonra cildin ihtiyacına göre nem veya sebum dengeleyici ampuller uygulanır. Cilt bunu tamamen emene kadar uygulama devam eder.
Ampul uygulanması işleminden sonra cilde maske uygulanır. Maske ayrı zamanda uygulanan ampulu daha da derine indirecektir. Maska yaklaşık 20 -25 dakika arasında ciltte kalmaktadır. Maske tamamen kuruduğunda ya da cilt tarafından emildiğinde ciltten temizlenir ve ardından sıkılaştırıcı tonik uygulanır.
Kişinin ihtiyacı varsa cilt yaşına ve elastikiyetine uygun bir serum uygulanır ve sonrasında cilde uygun nemlendirici ve rahatlama masajıyla yapılır.işlem en son oksıjen terapi ve güneş koruyucu ile cilt bakımı sonlandırılır.
CİLT BAKIMININ ÖNEMİ
Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Vücudumuzun iç sağlığını dışa yansıtan bir ayna görevi görür. Kansızlık, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, dolaşım sistemi problemleri, kalp hastalıkları ve benzeri birçok sağlık problemleri, beslenme durumu, stres, yorgunluk gibi sosyal faktörler cildimizin görünümünden kendini hemen ele verir. Yanlış beslenme,uyku problemleri, sigara, alkol, hava kirliliği, egzoz gazları, ultraviole ışınlar, makyaj, yanlış kozmetik ürün kullanımı, cilt temizliği ve bakımının yapılmaması gibi nedenler cildimize zarar vererek erken yaşlanmasına neden olur. Çoğumuz elimizde bulunan çeşitli kozmetik ürünler ile elimizden geldiğince günlük cilt temizliğimizi ve bakımımızı yapmaya çalışırız. Ne yazık ki evde uygulanan yöntemlerile derinlemesine bir bakım ve temizlik yapmak neredeyse mümkün değildir. Gerçek anlamda bir işlem ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Ayda bir defa olacak şekilde kendimizi ve cildimizi işin uzmanlarına emanet etmek sağlığını ve gençliğini korumada oldukça önemlidir. Profesyonel cilt bakımında yüzeydeki ölü hücreler uzaklaştırılır, gözenekler açılır, siyah noktalar temizlenir, cildin kanlanması artar ve derinlemesine nemlendirilir.Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır.
CİLT TİPLERİ
Normal Cilt
Bu cilt tipi nadir görülür. Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilttir. Yağ oranı normaldir. Genellikle sivilce görülmez. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Süt tipi temizleyiciler, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli nemlendiriciler bu cilt tipine uygun ürünlerdir.Güzelliğini korumak için düzenli bakımı şarttır.
Kuru Cilt
İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı bir cilttir. Yağ salgılanması azdır. Mattır ve pul pul kalkmalar görünür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ bazlı nemlendiriciler, besleyici gece kremi ve göz çevresi kremi bu cilt tipine kullanılması gereken ürünlerdir.
Karma Cilt
Alın, burun ve çene (T bölgesi) yağlıdır. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları ve açık gözenekler bulunur. Karma ciltte her bölge kendi özelliğine göre ele alınmalıdır. Yağlı Cilt
Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipidir. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Cildin üst tabakası kalındır ve cilt yüzeyi düzensizdir. Yüzeyi genellikle portakal kabuğuna benzer. Akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Jel tipi temizleme ürünleri, alkollü tonik, su bazlı nemlendiriciler bu tür ciltlere uygun ürünlerdir.
Olgun Cilt
Hücre yenilenmesi azalmış, elastikiyet kaybı başlamış , yaşlı görünen bir cilttir. Ölü hücreler kat kat yığılarak cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin yavaş çalışması derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bakım yapılmazsa, nemlendirilmezse deri kurur ve kırışır. Olgun cilt her cilt tipi içerisinde izlenebilir.
Atrofik Cilt
Hücre yaşlanması ilerlemiş, nemini ve yağını yitirmiş, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, ince çizgileri derinleşmiş cilt tipidir. Kozmetik olarak cildi sıkı haline dönüştürmek mümkün değildir.
Couperozlu Cilt
Cilt yüzeyinin altında çatlak kılcal damarların görülmesidir. İnce ciltlerde daha sık görülür. Güneş ışınları, yaşlanma, aşırı sıcak ve soğuğa maruziyet, alkol ve bazı yiyecekler bu tip probleme neden olur.
Akneli Cilt
Bu cilt türü yağlı cildin tüm özellikleri taşır. Ergenlik döneminde yaygındır. Akneler yüz dışında omuz ve sırtta da gözlenebilir. Akne problemi, siyah noktalar ve dolu porlar şeklinde başlar. O yüzden hem evde düzenli bakım hem de sık aralıklı bir uzman tarafından derinlemesine cilt bakımı şarttır. Akne ihmal edilirse geri dönüşü mümkün olmayan izlere neden olabilir.
Her cilt tipinde, kişinin ihtiyacına göre uygulanabilecek bakımlar:
Klasik Cilt Bakımı
Yoğun Cilt Bakımı
Nem bakımı
Canlandırıcı cilt bakımları
Cilt Gençleştirme Bakımı
Sivilceye Eğilimli Ciltler için Bakım Göz Çevresi Bakım
Altın maske
Karbon maske
PCQ maske
Pembe Maske
Peel of maske
Alçı maske
Oksijen Terapili Cilt Bakımı (Oxy-Therapy)
Anti-Ageing Bakımı (Gençleştirici Cilt Bakımı)
Özel Bakım Kürleri ile Cilt Bakımı
Genel Cilt Bakımı Prosedürü
Cilt uygun temizleyiciler (süt, jel, vs.) kullanılarak temizlenir.
Cildi ölü hücrelerden arındırıp, hücre yenilenmesini aktive etmek için peeling uygulaması yapılır.
Cildin gözeneklerini açmak için buhar uygulanır.
Ciltteki siyah noktalar (komedonlar) vakum veya trikomedon ile temizlenir.
Temizleme işleminden sonra 3 dakika kadar yüksek frekans uygulanarak cilt dezenfekte edilir.
Cilt tipine ve ihtiyacına göre uygun serum ve ampüller, iyontoferez ile cilde uygulanır.
Cilt tipine göre belirlenen maske cilde uygulanır.
Uygulanan maske temizlenir,
tonik ile gözenekler sıkılaştırılır
nemlendirici krem ile cilt rahatlatılır.
Oksijen terapi uygulaması yapılır.
Güneş koruyucu krem uygulanır
KLASİK CİLT BAKIMI AŞAMALARI
Cilt Temizliği
Derinlemesine cilt bakımının ilk aşaması cildin temizlenmesidir. Yağlı ciltlerde temizleme jeli, kuru ciltlerde temizleme sütü, karma ciltlerde ise bölgeye uygun temizleme ürünü ile tek kullanımlık cilt süngerleri ile temizlik yapılır.
Tonik Uygulaması
Toniklerin dezenfektan özelliği vardır ve cildi tazeler. Akneli ciltlerde antiseptik, kurutucu ve alkollü tonik, yağlı ciltlerde gözenek sıkılaştırıcı alkollü tonik, kuru ciltlerde alkolsüz tonik uygulanır.
Peeling
Peeling ölü deri tabakasını temizler, gözenek başlarını açarak dışarıya yağ atılımını kolaylaştırır, komedon ve akne oluşumunu engeller, ciltte oluşan bazı lekelerin açılmasını hatta yok olmasını sağlar. Peeling işlemi sırasında primatör denilen bir aletle çeşitli boylardaki fırçalar kullanılarak işlemin etkisi arttırılır.
Buhar Uygulaması
Bu aşamada cilde Vapozon denen makina ile ozonlanmış buhar verilir. Makine ürettiği sıcaklık sayesinde cildin daha iyi temizlenmesini sağlar, cilde elastikiyet, tazelik ve canlılık verir.Cilde uygulanacak ürünlerin daha derine nüfuz eder. Buharın içeriğindeki ozon ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakterileri dezenfekte eder. Ciltteki komedonların ve yağ keseciklerinin temizlenmesi Buhar ile yumuşamış olan gözeneklerin içi, komedonlar, siyah noktalar temizlenir. Bu işlem sırasında vakum aletleri kullanılabilir. Cilde yeniden tonik uygulanması
Ciltteki gözenekler temizlendikten sonra yeniden tonik uygulaması yapılır.
Yüksek Frekans Uygulanması
Yüksek frekans aleti çoğunlukla cilt bakım ünitesinin bir parçasıdır. UV-C ile çalışır. Ozon kokusu yayar. Cildi dezenfekte eder. Ucu daha ince bir probla değiştirerek hedef işlemi denilen sadece komedon ve akne üzerine de uygulama yapılabilir. Aknelerin kuruması ve komedonların derinlemesine temizliği sağlanır.
Maske Uygulanması
Cilt tipine ve ciltteki problemlere göre arıtım maskesi, nem maskesi veya besleyici maskeler kullanılır. Maske cildi nemlendirir, besler, lekelerin ve cilt çizgilerinin hafiflemesine yardımcı olur, ölü hücreleri uzaklaştırır.
Nemlendirme ve Masaj
Yüz bakımının son aşamasında cilde çeşitli vitamin ampülleri ve nemlendirici uygulanarak masaj yapılır.
Cilt bakımı yaptırmak ciddi bir iştir ve cildin ihtiyacına yönelik ürünler kullanmak gerekeceğinden bu ürünlerin ayrımını sizlerin yapması zorlaşabilir. Bu sebeple cilt bakımınızı profesyonel cilt bakımı yapan uzmanlara yaptırmak daha doğru olacaktır. en azından ilk kez yaptırdığınızda bilgi edinmek ve aşamaları gözlemleyebilmek adına.

Hemen Aramak İçin Tıklayın.