25
Mar

Kaş Kalıcı Makyaj

Bazı insanların kaşları düşüktür. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazen de kaşlar seyrekleşir veya dökülür. ya da genetik faktörlerden dolayı yoğun değillerdir..Kaza veya ameliyat sonucunda oluşan yara izleri kaşları şekilsiz bir hale getirebilir. Kıl tekniği ile kaş tasarımı işleminde,kaş şekli belirlendikten sonra kaş aralarındaki boşluklara incecik kıl şekilleri çizme işlemi yapılır. Kaş aralarındaki boşluklara kıl kökünün çıkış hizasında uygulanır. Çok doğal bir görünüm sağlar, kaşlarda kıl varmış gibi durur. Yakından bile bakılsa anlaşılması zordur.
Tüm bu durumlarda kalıcı makyaj kaş uygulaması sorunları büyük ölçüde gidermekte öte yandan da yaşı olgun kişilerde kaş askısı yaptırmak yerine kalıcı makyajla kaşları hafifçe yükseltmek yüze hoş bir anlam ve genç bir ifade vermektedir. Tüm bunlar ve benzeri durumlarda, kaşlara kalıcı makyaj uygulanması, sorunları büyük ölçüde giderir. Öte yandan, olgun insanlarda kaşları hafifçe yükseltmek yüze daha genç bir ifade verir.
Bu işlem sayesinde seyrelmiş, kısmen ya da tamamen dökülmüş kaşlarınızın yerine oldukça doğal ve dolgun bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kalıcı makyaj kaş uygulaması sonrasında artık her gün kalem ile kaşlarınızı boyama zahmetinden kurtulmuş, istediğiniz zaman yüzebilen, spor yapabilen ,istediğiniz her yerde yüzünü rahatlıkla yıkayabilen bir kadın olursunuz.
Kalıcı makyaj için doğal kaş rengine uygun renkte pigmentler kullanılır. Kaş makyajlarında siyah rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah zamanlar gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin farklı tonları çok başarılı sonuçlar verir. Siyah renk doğal olmadığı gibi zamanla gri bir renk alır ve doğallıktan uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahve tonlarının içine gerektiğinde başka kahve tonları karıştırılarak kişinin cilt pigmentine göre bir renk seçimi yapılır. Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek ve şekil değiştirmek amacıyla yapılıyorsa doğal olmayan abartılı modellerden yani sahip olunan kaştan çok daha yüksek bir yere çıkılmasından kaçınmak gerekir.

Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek veya şekil değiştirmek amacıyla yapılıyorsa, abartılı modellerden kaçınmak gerekir. Bu makyajı daha sonra değiştirmek veya yakışacak başka kaş yaptırmak istebılecegınden , sonradan pişman olmayacağınız doğal bir kaş yaptırmayı tercıh etmelısınız.

Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj
Tıpkı kaş makyajı gibi kalıcı eyeliner uygulaması da yapılır. Kalıcı eyeliner kalemle yapılan sürmeler kadar kalın ve koyu olmaz. Cildin içinde kalan pigmentler soluk bir çizgi oluşturur ve gözleri belirginleştirir
Kalıcı makyaj uygulamalarında eyeliner makyajı çok daha dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Tam kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner makyajında istediğiniz her renk uygulanabilmektedir. Genellikle siyah renk tercih edilse de kahverengi ve lacivert eyeliner da tercih edilen diğer renkler arasındadır. Kalıcı eyeliner makyajı, makyaja yeni başlayan ,kozmetige alerjisi olan ve eyeliner sürmekte zorluk çeken kişiler için de oldukça pratiktir.
.
Eyelinerda muhtelif renkler kullanılabilir. Renk seçerken, uzmanınızın deneyim ve öngörüsüne kulak vermelisiniz. Normal eyeliner veya göz kalemiyle sürülen boyalar cildin yüzeyinde olduğu için parlak ve çok koyu görünür.
Kalıcı makyajda, pigmentler cildin içinde kaldığından, sürmenin rengi daha mat ve daha soluk bir siyahlıkta olur. Bu pastel gölge veya sürme, kirpikleri az yahut seyrelmiş olan gözlerin ifadesini çok geliştirir.
Kalıcı makyaj Dudak kontürü
Dudakların çevresine yapılacak ince bir kontür, dudakları daha dolgun gösterir, hatlarını belirginleştirir ve çevresindeki kırışıklıkları kamufle eder.
Dudak çerçevesi için renk seçimini uzmanla birlikte yapmalısınız. Genellikle doğal dudak renginden yarım ton koyu bir kontür uygun olur. Böylece kusurlar örtülürken, doğallığın korunması ve dudakların ruj sürülmediği zamanlarda bile dolgun görünmesi sağlanır. Dudakta renk boşlukları veya yara izi olduğunda, kalıcı makyaj mükemmel bir kamuflaj yaratır.

Kalıcı makyaj uygulaması ile dudağın şeklinde, dudağın boyutlarında ve renginde çok başarılı ve doğal değişiklikler yapılabilmektedir. Bu işlemde kullanılan renkler dudak renginizle aynı ya da bir ton koyusu olabilir. Ancak kişi eğer daha da belirgin bir dudak rengi istiyorsa bu da sağlanabilmektedir.