Dermabrazyon – Diamond Peeling

  • Anasayfa
  • /
  • Dermabrazyon – Diamond Peeling

ELMAS DERMABRAZYON (Diamondpeeling)
Cilt zımparalama ile cilt yenileme
Dermabrazyon halk arasında zımparalama olarak bilinir ve cilt görünümünü düzeltmeye yönelik yapılan bir işlemdir. Cihazın bir başlığı vardır ve hızla çeviren bir motor yardımıyla yapılır. Bu aparat üst derinin tamamı ve alt derinin üst kısmı uzaklaştırılır, yani işlem derinin yüzeysel tabakasınınsoyulmasıdır.
Dermabrazyon yöntemi ile ciltten epidermisin tamamı ve dermisin üst kısmı uzaklaştırılır, yani işlem derinin yüzeyel tabakasının soyulmasıdır. Deriyi (epidermis) üst deri ve (dermis) alt deri diye iki kısma ayırabiliriz. Epidermis cildin % 5’lik üst kısmını oluşurur ve ayda bir kendini yeniler. Üst deri zaman içersinde kendini yenilerken, alt deri dermis hiçbir zaman kendini yenilemez.
Derinin yüzeyel tabakası soyulduğunda, atılan kısım içindeki problemler ya azalmış ya da tamamen giderilmiş olunur. Bu problemler cilt düzensizlikleri, lekelenmeler ve ince kırışıklıklardır. Soyulan derinin iyileşmesiyle yeniden yapılanan cilt daha pürüzsüz, daha gergin ve daha taze bir görünüm kazanır. İşlem genellikle 30-45 dk sürer. İşlem sonrası kişi aynı gün evine dönebilir.
Dermabrazyon işlemi sonrası
Uygulama sonrası hafif kızarıklık olabilir. Çoğu zaman işlem sonrası uygulanan özel maskeler reaksyonları azaltım rahatlama sağlar.İşlemden bir gün sonra banyo yapılabilir. Cildin toparlanıp onarılması uygulanan bölgeye göre 5-14 gün sürer. Birkaç gün cilt pembemsi bir renkte olur. Pembemsi renk zamanla soluklaşır ve 1 ila 3 hafta sonra normal deri rengini alır. En sık sivilce izleri ya da ciltteki l ölü deri atımı amacıyla uygulanır. Diğer uygulama alanları ise; ciltteki lekelerin azaltılması ve cilt görünümünün iyileştirilmesidir.
DiamondMicro-DermabrasionYöntemi;
Diamondmicro-dermabrasion yöntemi; derideki pürüzlü görünümü ve sert tabakayı azaltmaya yönelik olarak uygulanan acısız mekanik deri soyma işlemidir. Derininyüzeysel tabakası soyulduğunda daha pürüzsüz, gergin ve taze birderi tabakası ortaya çıkar. Diamond micro-dermabrasion cihazı, ucunda bulunan değiştirilebilir elmas başlık sayesinde deriyi incitmeden ve acısız biçimde soyarken, yüksek vakumlayıcı ile de soyulan ölü cilt hücrelerini emer. Mikrodermabrazyon sistem bir elmas uçlu değnek ile mikro-kristal akışını değiştirir. Gözler ve ağız Alanları elmas aşınma ile daha nazikce aşındırılmış olur.peeling streril elmas başlıkları kullanılarak üst deri tabanını vakumlama ve ölü hücrelerin dökülmesi prosedürü ile herhangi bir ceraahi müdahale olmadan ölü deri ve kiri ciltten emerek uzaklaştırır. Bu işlem ile düzensiz pigmentasyon, kırışıklıklar,lekeler ve yara izleri ,güneş lekeleri,olumlu sonuçlara ulaşılır. Elmas dermabrazyon kullanımı üst deri tabakasında dermise nufüz eder ve cildin besin yükleme,hücre aktivitesine yardımcı olur.Bu sayede oluşan yeni sağlıklı cilt korunur.
· Bu silme sistemi sayesinde yenilenmiş ve pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.
· Hücre dokusunun geliştirilmesi ve sağlıklı hücre dokularının canlandırılması ile doku üzerindeki kusurların ortadan kalkar.(lekeler,kırışıklıklar,yara izleri vb.)
· Kan dolaşımını hızlandırmak kollajen ve elastik kolajen yenilenmesini yardımcı olmak;. doku ve artış cilt elastikiyetini artırır.
· Bu kür sayesinde aşağıda ki problemlerin giderilmesindede mükemmel sonuçlara ulaşılır.
Düzensiz pigment (cilt rengi),güneş ve gebelik lekeleri,sivilce izleri,yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar.
Elmas dermabrazyon cihazı ile Peeling işleminin uygulaması, birbirinden bağımsız iki düzenleyici;kristal akış ve vakum basıncı kontrolu sayesinde daha kolay ve doğru,sonuçlar almanızı sağlar.bu nedenle herhangi bir rahatsızlığa neden olma riskini ortadan kaldırır.
Elmas Mikro dermabrazyon işlemi faydaları
1.Donuk cildi ölü hücrelerden arındırıp canlandırır, 2.İnce çizgileri ve kırışıkları azaltır, 3.Pürüzlü cildi yumuşatır, 4.Cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olur. 5.Kan dolaşımını düzenler, 6.Cildin yağ ve nem dengesini düzeltir, 7.Üst deri tabakasındaki hafif lekelerin giderilmesini sağlar, 8.Kollajen, elastin sentezini olumlu yönde etkiler, 9.Sarkmaya eğilimli ciltlerde toparlanma sağlar, 10.Cildin yeniden nefes almasını sağlar, 11.Yeni oluşan gebelik çatlaklarını giderir, 12.Ameliyat, kaza ve akne izlerini onarır

Hemen Aramak İçin Tıklayın.